Tüccarzâde İbrahim Hilmi Çığıraçan - Osmanlı Devleti'nin Çöküş Nedenleri

%10
Tüccarzâde İbrahim Hilmi Çığıraçan - Osmanlı Devleti'nin Çöküş Nedenle
Tüccarzâde İbrahim Hilmi Çığıraçan -
Osmanlı Devleti'nin Çöküş Nedenleri
Tüccarzâde İbrahim Hilmi Çığıraçan -
Osmanlı Devleti'nin Çöküş Nedenleri
Tüccarzâde İbrahim Hilmi Çığıraçan -
Osmanlı Devleti'nin Çöküş Nedenleri

Liste Fiyatı : 45,00 TL
İndirimli Fiyat : 40,50 TL

Aynı gün kargo

Adet
İbrahim Hilmi Çığıraçan, 1896'da başladığı yayıncılık hayatını, ölüm tarihi olan 1963'e dek altmış yılı aşkın bir süre sürdürmüş ilk Türk yayıncılarından biridir. Kitabevini, Mutlakıyet, Meşrutiyet ve Cumhuriyet dönemlerinin bütün çalkantılarını atlatarak uzun yıllar ayakta tutmayı başarmış ve yayınlamış olduğu bini aşkın kitapla şüphesiz Türk yayın hayatının en önemli yayıncılarından biri olarak anılmaya hak kazanmıştır.

Sadece yayınladığı kitaplarla değil, bizzat yazdığı kitaplarla da ülkesine hizmet etmeye çalışan ve ülkesinin sorunları ile yakından ilgilenen bir vatanseverdir. II. Meşrutiyet döneminde yazdığı kitaplarda, Osmanlı Devleti'nin içinde bulunduğu sıkıntıların nedenlerini idarî, askerî, siyasî, ekonomik ve sosyal açılardan ele almış ve bunların çözümüne ilişkin fikirler üretmiştir. Elinizdeki kitap, Çığıraçan'ın bu konu hakkındaki görüşlerini ve önerilerini dile getirdiği Zavallı Millet, Milletin Hataları, Milletin Kusurları adlarını taşıyan üç kitabının çeviri yazılarından oluşmaktadır.

Çığıraçan'ın kaleminden Osmanlı Devleti'nin ve milletinin başına gelen felaketlerin nedenlerini okurken, günümüzde de kimi sıkıntıların hâlâ devam ettiğini görerek tarihten ders alınıp alınmadığını sorgulayacaksınız.

İçindekiler

ÖNSÖZ

GİRİŞ

ZAVALLI MİLLET

MİLLETİN HATALARI

MİLLETİN KUSURLARI

SÖZLÜK

KAYNAKÇA

Basından

ISBN
9786054326006
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
179
Basım Tarihi
2010-02
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat